OktaBor Hakkında Genel Bilgiler

OktaBor Hakkında Genel Bilgiler

İyi Huylu Prostat Büyümesi:
Öncelikle “prostat”ın erkeklerde doğuştan var olan bir organ olduğu, 45-50 yaşlarında başlayıp yaş ilerledikçe büyüyen bir seyir izlediği bilinmelidir. Halk arasında “prostat” olarak bilinen iyi huylu prostat büyümesi tıbbi tabirle “benign prostatic hyperplasia” (BPH) ise erkeklerin idrar yolunun etrafını sarıp spermin dışarı atılmasından sorumlu olan prostat bezinde meydana gelen hacimsel artış ve bunun sonucunda idrar problemlerinin yaşanmasına neden olan bir hastalık olarak tanımlanır. Tedavi edilmediğinde, kişinin hayat kalitesini azaltan, uyku düzenini bozan iyi huylu prostat bezi büyümesinin nedenleri tam olarak bilinmemektedir.

Prostat kanseri; prostat bezindeki hücrelerin kontrolsüz bir şekilde büyümesi ile ortaya çıkan, tedavi edilmediğinde kemiklere, lenf sistemine ve organlara yayılabilen, belirtileri ortaya çok yavaş çıktığı için tanısı zor olan bir hastalıktır. Dünyada oldukça yaygın olarak görülen prostat kanseri, Türkiye’de de akciğer kanserinden sonra ikinci sırada olup, ortalama her 12 erkekten birinde görülmektedir.

Prostat büyümesinin prostat kanserine neden olabileceğine dair bilgiler doğru olmasa da iyi huylu prostat büyümesine ilişkin belirtiler aynı zamanda kötü huylu prostat kanseri için de geçelidir. Yani idrara çıkmada zorlanma, çatallı ve zayıf idrar akışı, idrar yaptıktan sonra geride idrar varmış hissi, ani idrar sıkışıklığı, idrar tutamama/kaçırma, geceleyin sık tuvalete çıkma, ağrılı boşalma gibi iyi huylu prostat büyümesine ilişkin bulgular, aynı zamanda kötü huylu büyümenin de bir bulgusu olabilir. Bu bulgulardan herhangi biriyle birlikte kasık, kalça, bel, sırt ağrıları varsa ve idrar veya menide kan görülmesi, idrar yapamama gibi durumlarda mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Bor ve Prostat İlişkisi:

Bilimsel araştırmalarla bor elementinin iyi huylu prostat büyümesine (benign prostat hiperplazisi) karşı etkin olduğu ortaya konmuştur. Ayrıca bor’un son zamanlarda konuşulan en yararlı etkilerinden biri  kanser türleri için riski azaltmasıdır. Bu etki, bor ile prostat kanseri arasında ters ilişki bulunduğunun anlaşılmasından bu yana yapılan çalışmalarda bor’un, prostat kanserine karşı koruyucu ve tedavi edici özelliklere  sahip  olduğunu göstermektedir.

Kanser ile ilgili yapılan bazı çalışmalarda kanserin hücre zarının zayıflaması sonucu ortaya çıktığı gözlenmiştir. Bor, hücre zarı fonksiyonları için çok önemlidir; zira bor eksikliği hücre zarının çözülmesine sebep olmakta, hücre zarının çözülmesi ise tümörlerin yayılmasını tetiklemektedir. Diğer taraftan bor türevlerinin, tümörleri yok edici, iltihap önleyici, pıhtılaşma ve doku bozulmasını önleyici olduğu bilinmektedir. Bor’un bu özellikleri dikkate alınarak prostat kanseri olan hastalar üzerinde yapılan klinik araştırmalarda; hastalarda testosteron dengesinin sağlandığı, PSA değerinin düştüğü ve %64 oranında prostatın küçüldüğü tespit edilmiştir.

Bu tespitler doğrultusunda hazırladığımız borlu bitkisel karışıma ilk önce “Bor Lösung” demiştik. Ar-Ge çalışmaları neticesinde formülasyon gözden geçirilip iyileştirilerek meydana getirilen ve gıda takviyesi izni alınan yeni karışıma ise “Okta-BOR” adını verdik. Üstelik bu karışımla içilecek su, alkali su olmaktadır. Alkali su da kandaki pH değerini sağlıklı bir seviyeye yükseltmek, vücutta oluşan fazla asitleri etkisiz hale getirmek ve vücuttan dışarı atmak için içilmesi tavsiye edilen su türüdür. Alkali su, yüzey gerilimi az olan bir su türü olduğundan dolayı vücut tarafından daha kolay emilir ve vücuttaki hücrelerde bulunan sıvı seviyesini ideal seviyeye getirir.

Kullanım Alanı:
Oktabor, prostat büyümesi ve buna bağlı işeme sorunları ile PSA değeri yüksek olanlar, prostatit (prostat iltihabı), idrar yolu enfeksiyonu, mesane problemi bulunanlar ve böbrek taşı düşürenler ile prostat kanseri tedavisi görmüş veya prostat kanseri riski taşıyan erkeklerin tedavilerine destek amacıyla kullanmaları önerilir. Ayrıca sağlıklı yaşama önem veren, alkali su kullanmak isteyen, bor’u gıda takviyesi olarak almak herkese tavsiye edilir.

Önemli Uyarı: İşin ehli olmayanlar tarafından piyasaya sürülen, prostat tedavisi için orjinal ürün denilerek satışa sunulan borlu ve bitkisel ürünlere karşı ziyaretçilerimiz dikkatli olmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir