MultiBor Mineralli Tuz Solesi

110.00

İçindekiler :
Çinko, Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Bakır, İyot,Bor ile Saf Su İçerir .
Kullanım :
Bir şurup kaşığı (5ml) karışım, 1 litre suda seyretilerek günlük tüketilir.Ya da 1 su bardağına yarım kaşık (2,5ml) konulmak kaydıyla sabah  ve akşam yemeklerden en az yarım saat önce içilerek de tüketilir.Yetişkinlerin kullanımına uygundur.
Saklama Koşulları :
Ağzı Kapalı güneş ışığından uzak,serin,kuru ve çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız .
ALKOL İÇERMEZ
İLAÇ DEĞİLDİR.
Adet:
Stok kodu: F3EB20102020151512404 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Vücudun Minerallere İhtiyacı Var:

Yaşayan her canlı hücrenin fonksiyonu ve devamlılığı minerallere dayanır. Mineraller vücut sıvılarının, kan ve kemiklerin oluşumunu, sağlıklı vücut fonksiyonlarının devamı, kalp-damar sistemi kasları dâhil vücut kaslarının gücünün düzenlenmesinde görev alan çok önemli yapıtaşlarıdır. Vitaminler gibi mineraller de vücut fonksiyonları ve biyokimyasal reaksiyonu kolaylaştırmada yardımcı elementlerdir. Bedenin enerji üretimi, büyüme ve iyileşme gibi çok önemli fonksiyonlarında görev alırlar. Fakat mineraller, vitaminlerin aksine inorganik maddelerdir ve vücut tarafından metabolize edilemezler.

Mineraller dünyada doğal olarak bulunan elementlerdir. Vücut tarafından üretilemediği için bedene ancak su ve besinlerle dışarıdan alınır. Vücuttaki miktarlarına göre mineraller iki ana gruba ayrılırlar. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum, fosfor gibi yüksek miktarda bulunan makroelementler; bor, bakır, iyot, demir, manganez, selenyum, çinko gibi çok düşük miktarda (iz) etkili olanlar mikroelementler. Yetersiz alımı vücutta bir işlev bozukluğuna yol açan ve fizyolojik alımı sonucunda ise meydana gelen bozukluğun düzelmesini sağlayan esansiyel bir özelliğe sahip mikroelementlere günümüzde daha çok gereksinim duyulmaktadır.

İnsan vücudu kendi içinde bir dengeye sahiptir. Bu denge, vücutta farklı minerallerin düzeylerine ve özellikle bazı minerallerin diğerine oranına dayanır. Vücutta her bir mineralin diğeri üzerine etkisi vardır, böylece birinin dengesi bozulursa, vücuttaki tüm minerallerin düzeyi etkilenir. Düzeltilmezse, bu dengesizlik hastalığa kadar giden zincirleme reaksiyonları başlatabilir.

Diğer taraftan mineraller, vücuda girdikten sonra birbirlerinin emilimini etkileyebilmektedir. Bu nedenle minerallerin bazı durumlarda etkisinin artması için birlikte alınması gerekirken, bazılarını ise emilimlerini engellediğinden birlikte almamak gerekir. Örneğin, kemik oluşumu için gerekli olan bor ve magnezyum olmadan, kalsiyum tek başına gerekli olan faydayı sağlayamaz. Yüksek dozda kalsiyum alınması halinde vücutta çinko emilmesi azalır. Yüksek miktarda sodyum alımı kalsiyumun idrarla atılmasına neden olur. Kalsiyumun emilmesi ve vücut tarafından tam olarak kullanılabilmesi için D vitamini de gerekir.

Evet, vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için yeterli miktarda mineral almak oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşam için gereken mineralleri yeterli miktarlarda besinlerden almak artık imkânsız değilse de çok güçtür. Nitekim ülkemizde ciddi oranda çinko, magnezyum, iyot, bor gibi elementlerin eksikliğinden söz edilmektedir. Bu eksiklikleri gidermek için supplementler tamamlayıcı vazife görmektedir. Supplement olarak her bir minerali tek başına almak bazen yeterli olurken bazen de yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı multimineral şeklinde almak daha doğru olmaktadır.

Dr. Octa olarak biz de yaptığımız değerlendirmede esansiyel bir mineral olan bor’un; makromineral metabolizması üzerinde, endokrin fonksiyonda (kalsitonin, östrojen, insulin, troid hormanları üzerine etkisi), D vitamini metabolizması, görme ve kemik metabolizmasında, immun fonksiyonda rolünün yanı sıra insan vücudunda sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, bakır, çinko, iyot gibi elementler üzerinde de rol oynadığını dikkate alarak vücut dengesini korumak bakımından doğal kaya tuzunda kısmen mevcut olan bazı elementleri uygun oranda artırarak sıvı formda, multimineral şeklinde “multibor” adında “mineralli tuz solesi” hazırladık.

Kullanım Alanları:

Bor ve iyot ilaveli “multibor mineralli tuz solesi”, genel itibariyle çinko, magnezyum ve iyot eksikliğinden kaynaklı rahatsızlıklara maruz kalmamak için ya da bu rahatsızlıklardan ötürü tedavi görülüyor ise tedavilere destek sağlamak amacıyla kullanılabilinir. Ayrıca kemik sağlığı sorunu yaşayanlara, vitamin-D takviyesi alanlara, gençlere ve sağlıklı yaşama önem veren herkese önerilir.

Kullanım Şekli: Bir şurup kaşığı (5ml) karışım, 1 litre suda seyretilerek günlük tüketilir. Ya da 1 su bardağına yarım kaşık (2,5ml) konulmak kaydıyla sabah  ve akşam yemeklerden en az yarım saat önce içilerek de tüketilir. Yetişkinlerin kullanımına uygundur.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“MultiBor Mineralli Tuz Solesi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…