Gold Lösung

50.00

Kullanımı: altın-BOR Ağız Çalkalama Suyu (125 ml), günlük olarak ve ihtiyaç duyulan zamanlarda kullanılabilir. 1 çay bardağı suya 5ml katılarak ağızda gargara yapılır. Ağızda yaklaşık 1 dakika boyunca çalkalayıp tükürülür.

Adet:
Marka: Stok kodu: 6DFC1011202014525657 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Borlu Ağız Çalkalama Suyu

Son zamanlarda bor’un biyolojik önemi ve metabolizma üzerine  etkilerini araştıran çalışmalar artarak devam etmektedir.

Bor; temizlik maddelerinden uzay teknolojisine kadar yayılan ve çok geniş bir alanda kullanılan bir madde olmasının yanısıra tıpta, antibakteryel ve dezenfektan olarak, antiseptiklerde, diş macunlarında, parfümlerde, şampuan ve lens solüsyonlarında kullanılmaktadır. Bor, ayrıca göz iltihaplanmalarında en iyi sterilizasyon gereci olarak kullanılmaktadır.

Bor, embriyogenez, kemik gelişimi, immün sistem ve psikomotor yetenekleri içeren birçok yaşamsal olayda da önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda bor bileşiklerinin bakteriostatik, bakterisidal, fungistatik, fungisidal ve antiviral etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

Diğer taraftan antiseptik, antibiyotik ve antifungal özelliği olan bor, doğal bir dezenfektan maddedir. Temizlik amaçlı kullanıldığında hem koku giderme hem derinlemesine temizleme özelliği yanında mantar ve küf oluşumuna karşı da kullanılmaktadır. Güçlü bir mikrop öldürücüdür.

Bor’un bu özellikleri dikkate alınarak Dr. Octa tarafından Türkiye’nin ilk patentli borlu el dezenfektanı ‘Borjen’ üretilmiştir.

Dezenfekte işlemlerinde “sakın ELİNİZİ AĞZINIZA götürmeyin!” denirken aslında AĞIZ SAĞLIĞININ da bir o kadar önemli olduğu vurgulanmak istenmektedir. Ancak ellerin dezenfektesine ilişkin alkollü ürünler varken ağzın dezenfektesi için kullanımı güvenli yeterli ürün maalesef bulunmamaktadır. İşte Dr. Octa olarak borlu el dezenfektanının yanında, yine bitki ekstreleri ve virüslere karşı etkili bir bor bileşiği ihtiva eden ağız bakım solüsyonu hazırladık. Bu karışıma  da kıymetini ifade sadedinde “Gold Lösung” dedik.

Hem solunum yolu sağlığının korunması hem de ağız ve diş bakımı için kullanılması uygun olan altın-BOR Ağız Çalkalama Suyu, gargara sayesinde bor’un ağızdan emilimini de sağlamaktadır. Üstelik ağız yarası olan bireylerde (aft, dermatozlar) ağız sağlığının korumasında da benzeri ürünlere göre çok daha güvenlidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Gold Lösung” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…