Borpolis

125.00

Ürün içeriği ;

Propolis %13 , Bor %7 ve yapılandırılmış su içerir.

Kullanımı ;

Bor-polis sıvı haldedir.

Bir bardak suya durumuna uygun bir şekilde 2 yaş  üstü çocuklar için 3-5 damla,

yetişkinler için 7-10 damla katılarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Günde 2 defa olmak üzere aç veya tok karnına kullanımı uygundur.

Suda çözünür nitelikte olduğu için sıvı yiyecek ve içeceklerde de kullanılır .

Uyarılar ;

Astım rahatsızlığı olanların doktorlarına danışarak kullanması önerilir. Arı ürünlerine karşı belirlenmiş bir alerjisi olanlar ile hamile olanlara önerilmez.

Adet:
Marka: Stok kodu: SKU1001 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Bor İle Propolis Daha Etkili Ve Şimdi Zerdeçal İlaveli

Propolis, arıların kovanlarının hijyenini sağlamak için bitkilerin gövde, yaprak, tomurcuk ve nektarlarından topladığı reçinemsi maddeleri işleyerek ürettiği doğal bir arı ürünüdür.

İçeriğinin önemli bir bölümünü flavonoidlerin oluşturduğu propolisin bileşiminde, polifenoller, fenolik asitler ve bunların esterleri, terpenler, steroidler, B1, B2, C ve E vitaminleri, mineraller ve aminoasitler yer alır. Propolisin bileşenleri, bitkinin çeşidine ve bulunduğu coğrafi bölgelere göre önemli ölçüde değişim göstermesine karşılık temel bileşenlerinin oranları birbirine benzemektedir. Buna göre propolis, ortalama %50 oranında reçine, %30 bal mumu, %10 esansiyel ve aromatik yağlar, %5 polen ve %5 mineral madde ve organik kalıntılardan oluşmaktadır. Propolisin, bal mumu benzeri maddelerinin, reçine benzeri besleyici kısmından ayrıştırılması, sindirilebilirliği açısından son derece önemlidir. Propolis ham haliyle doğrudan tüketildiğinde, vücutta sindirilme oranı yalnızca %2’dir. Bu nedenle propolisin biyolojik aktivitesi ve sağlık etkilerinden bahsetmek için öncelikle ham propolisin mutlaka ekstrakte edilmesi, bir başka deyişle özütlenmesi gerekmektedir.

“Doğal antibiyotik” olarak tanımlanan propolis ekstraktının; kuvvetli antioksidan, antiseptik, antibakteriyel, antiviral, antifungal, antikanser ve antiinflamatuvar etkisi nedeniyle çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Propolisin pek çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanıldığında, olumlu etkileri gözlendiğine dair bilimsel çalışmalar da bulunmaktadır. Klinik çalışmalar propolisin; solunum sistemi enfeksiyonları (bronşit, KOAH, influenza), deri hastalıkları (herpes, deri mantarları, alerji, yanık, deri ülseri, apse), diş ve diş eti rahatsızlıkları (diş eti çekilmesi, ağız yaraları), kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları, sindirim sistemi hastalıkları (parazit, kolit, mide ülseri, reflü), kadın hastalıkları (vajinal ve servikal rahatsızlıklar) ve üriner sistem hastalıkları (idrar yolu iltihabı) üzerinde etkili olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte propolisin bir ilaç olmadığı, tıbbi tedaviyi destekleyici nitelikte olduğu, ancak doktor kontrolünde ve tavsiyesinde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Diğer taraftan son zamanlarda bazı bor bileşiklerinin insan sağlığı üzerindeki etkilerine ilişkin bilimsel çalışmalar da hız kazanmıştır. Özellikle borun, hücre duvarını güçlendirici etkisi, iltihap giderici özelliği, antioksidant değerinin yüksek olması ve vücudu zararlı dış etkilere karşı koruması sağlık alanındaki bilimsel çalışmaların temelini oluşturmaktadır.

Zerdeçal bilinen güçlü antioksidantlardandır.Zerdeçalı ekstre haline getirmek için özel bir teknolojiye ihtiyaç vardır.Dr.Octa araştırma laboratuvarında bu teknoloji kullanılarak alkolsüz ekstre haline getirilmektedir.

Türkiye’de borun öncüsü Dr.Octa, bor elementinin belirtilen bu özelliklerini nedeniyle, 1973 yılından bu yana gıda sektöründe yer alan Balarısı Gıda San. ve Tic. A.Ş. tarafında temin edilen güvenilir propolisi özel bir teknikle konsantre ederek virüslere karşı etkili bir bor bileşiğiyle ilk kez birleştirmek suretiyle “Borpolis” diye yeni bir ürün elde etmiştir. Böylece propolisin anti-oksidant değerini ve anti-inflamatuar (iltihap giderici) özelliğini artırarak daha etkili bir propolis meydana getirmiştir.

Kullanım Alanı:

Borpolis, vücudun enfeksiyonlara karşı doğal savunma mekanizmasını artırmak için alternatif bir çözümdür. Propolisin ve zerdeçalın (kurkumin) genel faydalarından yararlanmak isteyenler ile günlük bor ihtiyacını karşılamak isteyen herkes tarafından kullanabilir. Özellikle enfeksiyon rahatsızlığı olanlara tavsiye edilir. Hem yetişkinler hem de çocuklar uygun dozda olmak kaydıyla rahatlıkla tüketebilir.

Önemli Uyarı: İşin ehli olmayanlar tarafından piyasaya sürülen, ne kullanılan bor’un niteliği ne de içeriğindeki propolisin kaynağı belli olmayan, ancak orjinal ürün denilerek ve üstelik prostat tedavisi için satışa sunulan borlu ve propolisli ürünlere karşı ziyaretçilerimiz dikkatli olmalıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Borpolis” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir