BorKoza – Dr Octa

98.90

Borkoza® ;Çam Kozalağı Ekstreli bitkisel karışım Sağlık Bor konusunda Türkiye’nin öncüsü olan Doç.Dr. Mükerrem Şahin yani Dr.Octa tarafından formülize edilmiş yeni bir üründür. Solunuma ve akciğer sağlığına katkısı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış Çam Kozalağı Ekstraktı ilk kez soğuk ekstre yöntemi ile elde edilip , Bor’un antiviral ve hücre zarını güçlendirme özelliği ve geleneksel tıbbın mucizevi bitkisi Zencefil ile birleşleştirerek Bozkoza’yı oluşturmuştur.

Adet:
Marka: Stok kodu: 8680381192833 Kategoriler: Etiketler: , , ,

BorKoza

Her Damlasında Derin Bir Nefes Gizli. Daha Güçlü Nefes, Daha Güçlü Sen!

 

Çam Kozalağı Ekstresi Nedir, Nasıl Yapılır?

Borkoza® ;Çam Kozalağı Ekstreli bitkisel karışım Sağlık Bor konusunda Türkiye’nin öncüsü olan Doç.Dr. Mükerrem Şahin yani Dr.Octa tarafından formülize edilmiş yeni bir üründür. Solunuma ve akciğer sağlığına katkısı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış Çam Kozalağı Ekstraktı ilk kez soğuk ekstre yöntemi ile elde edilip , Bor’un antiviral ve hücre zarını güçlendirme özelliği ve geleneksel tıbbın mucizevi bitkisi Zencefil ile birleşleştirerek Bozkoza’yı oluşturmuştur.

Çam Kozalaklarının olgunlaştıktan sonra Çamlıdere Çam Ormanlarından toplanması ile başlar. Toplanan Çam Kozalakları kurutulur ve sonrasında öğütülür. Öğütülme sonrasında bitkisel Tendür yöntemiyle demlenir ve Evaporasyon ile çözücünün uzaklaştırılması aşamalarından sonra konsantre olarak elde edilir. Bu yöntemlerle Çam Kozalağı içeriğindeki moleküller Çam Kozalağı Soğuk Ekstresi ile bozulmadan kalır ve birçok hastalığa fayda sağlayan önemli bir sıvı haline gelir. Ayrıca bu bileşim içeriğine sağlık şifası kaynağı Bor ve Zencefil maddeleri eklenmiştir. Borkoza® Çam Kozalağı Ekstresi bu bileşenler dışında hiçbir katkı madde içermez, tamamen doğaldır ve el değmeden tam otomatik makinalarda aşamalar halinde 50 ml cam şişelerde sunulur. Borkoza® ilaç değildir, Takviye edici gıdadır. Hiçbir kimyasal içerik barındırmaz, tamamen bitki ekstraları kullanarak hazırlanmıştır. Dr. Octa Borkoza® Tarım Bakanlığı onaylı TR-K-053513/DOCK2020 numaralı sertifikasyon 00876-15-10-2020 onaya sahiptir.

 

BorKoza – Dr.Octa Sağlık Ürünleri

Çam Kozalağı içeriğinde birçok hastalığa faydalı moleküller bulundurur. Özellikle Akciğer hastalıkların da rahat nefes almayı sağlaması ve hücre yenilenmesinde önemli aktördür. Bu moleküller ekstre hariç başka bir formunda bozulmadan kalamaz. Çam Kozalağı Ekstresi, kozalak reçeli veya kozalak şurubu değildir. Şurup ve reçel formunda yaklaşık 20 etkili madde bulunur. Moleküler yapısı bozulmuş kahvaltılık tatlandırıcılı reçel veya şurup olması itibariyle kullanılması yanıltıcıdır. Çam Kozalağı Ekstresi; Servi Kozalağı, Zencefil ve Bor İçeren Sıvı Ekstre Takviye Edici Gıdadır.

Çam Kozalağı Ekstresi Faydaları Nelerdir?

Pek çok insanın evinde yalnızca süs olarak kullandığı Çam Kozalağı aslında sayısız faydaya sahip bir bitkisel üründür. Astım ve Koah dan Diş Eti Problemlerine,Akciğer kanserinden öksürüğe Pek Çok Hastalığa İyi Geldiği Bilinen: Çam Kozalağı, şimdi Zencefil ve Bor ile daha güçlü!
Borkoza® Çam Kozalağı Ekstreli karışım İçeriğinde Çam Kozalağı, Zencefil ve Bor Barındırır.Ayrıca Borkoza ile günlük bor ihtiyacı da alınmış olur.( 20 mg/gün)

Çam Kozalağı ;

⦁ Çam Ormanlarının Ferahlığı Solunum Yolu Hastalıklarında Rahat Nefes Almayı Sağlar
⦁ Astım Hastalığının Olumsuz Etkilerini Azaltır
⦁ Mevsim Geçişlerindeki Hastalıkları Atlatmaya Yardımcı Olur, Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
⦁ Yıpranan Saçları Canlandırma Etkisi Yapar
⦁ Stres Seviyesini Azaltmaya Yardımcı Olur
⦁ Gün İçinde İhtiyaç Duyulan Enerjiyi Verir
⦁ Şeker Seviyesini Dengede Tutar
⦁ Diş Eti Problemlerini İyileştirmeye Yardımcı Olur
⦁ Cilt Hücrelerinin Yenilenmesine Destek Olur, Kırışıklığı ve Yaşlanmayı Azaltır
Zencefil
⦁ Ağrıları geçirici özelliği vardır
⦁ Kalbe ve solunum yollarına iyi gelir
⦁ kolesterolün düşmesine yardımcı olur
⦁ enfeksiyonlara karşı etkilidir
⦁ Kanserle savaşır

Bor;

Çağımızın sağlık elementi Bor minerali! Dr. Octa Bor’un sağlıkta kullanılacak formlarını hazırlamakta ve ürünlerinde kullanmaktadır.
⦁ Bor hücre zarını güçlendirir.
⦁ Vücut direncini artırır
⦁ Antioksidant etkisi yüksektir
⦁ Antiviral ve anti bakteriyeldir.
⦁ Uluslararası bilimsel çalışmalar Bor’un bu özelliklerini ispatlamış ve yayınlamıştır.

Bor’un özellikle hücre zarını güçlendirme etkisi, virüslere karşı vücudun daha dirençli olmasına olanak vermiş ve Pandemi süresinde imdadımıza yetişmiştir. Şimdi Borkoza® ile hem Çam Kozalaklarından gelen doğal şifa, hem zencefilin nefes açma etkisi, hem de Bor’un vücut direcini artırıcı etkisi bir arada kullanılmış, dünyada ilk bir ürün ile karşınızdayız.

Doğal takviye edici olarak, Çam Kozalağı Ekstresi (ÇKE) bazı otoriteler tarafından kabul görmüştür. Günümüzde Japonya’da, Çam Kozalağı Özü, soğuk algınlığından kansere kadar değişen hastalıkların ve hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
Kozalak içerisindeki etken maddeler Polisakkaritler, tanenler, ligninler ve çeşitli fenolik asit çeşitleridir. Araştırmacılar bu maddelerin insan vücudunda ne gibi etkiler oluşturduğunu ve sistemi nasıl etkilediğini incelemişlerdir. Araştırma sonuçlarına göre olumlu sonuçlar elde edilmiştir.Bu etken maddelerin yalnızca ekstrede bulunabildiği ve pekmez yada şurup gibi uygulamalarda moleküllerin bozunduğu tesbit edilmiştir.

Kullanım Şekli

Yetişkinler için günde 15 damla bir bardak suya damlatılarak veya nebulizatör cihazı kullananlar için cihaza damlatılarak tüketilmesi tavsiye edilir.
Çocuklarda 5-7 damla olarak kullanılabilir.

Saklama Koşulları ;

Ağzı kapalı biçimde güneş ışığından uzak, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerde, oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Yasal Uyarı

Borkoza® , Hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hastalık sırasında veya ilaç kullanımı durumlarında doktorunuza danışarak kullanınız.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“BorKoza – Dr Octa” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir