BorJEL

175.00

İçerik:
Sarı Kantaron, At Kestanesi, Isırgan, Nane, Kekik, Biberiye, Papatya Ekstraktları ile Bor ve Magnezyum Klorür Elementleri
Kullanımı: 
Cilt üzerine haricen uygulanır. Vücudun göz içi gibi hassas yerleri dışında tamamında kullanılır. Her kullanımdan önce karışımın sağlanması için çalkalanmalıdır. Sprey ile ele püskürtülerek uygulanacak bölgeye yağlanacak kadar sürülüp masaj yapılır. Karışımın emili hızlı olduğundan bazı kremler gibi kalıntı bırakmaz, kıyafete bulaşmaz. Kronik durumlarda netice alınması bakımından günde 2 defadan (sabah – akşam) az olmamak kaydıyla düzenli olarak 6 – 8 haftaya kadar kullanılması önerilir.
Adet:
Marka: Stok kodu: A8WI20102020141147642 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Bor ve Magnezyum Takviyeli Bitkisel Karışım: BOR JEL

Doğa iyi bir şifa kaynağıdır. Uygun ürünleri, uygun dozlarda kullandığımızda sağlığımızla ilgili birçok sorunun üstesinden gelebilmekteyiz. Bu ürünlerden biri de ülkemizde bol  bulunan ve çok farklı alanlarda kullanılan bor elementi olup, bor insan sağlığı için en önemli iz elementlerden biridir.

Bor, embriyogenez, kemik gelişimi, immün sistem ve psikomotor yetenekleri içeren birçok yaşamsal olayda da önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda bor bileşiklerinin bakteriostatik, bakterisidal, fungistatik, fungisidal ve antiviral etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

Bor’un yaralarda iyileştirici ve antiseptik özellikte olduğu bilindiğinden geçmişte daha çok cilt mantarlarında, egzamada iyileştirici olarak kullanılmıştır. Özellikle uygun ekstreler ile karıştırılıp vücuda haricen uygulandığında; skleroz, romatoid, romatizmal artrit, eklem romatizmalarında, osteoartrit (kemik ve eklem kireçlenmeleri), iskelet sistemi hastalıklarında, tendom yırtılmalarında, kas zedelenmelerinde ağrı dindirici ve tedavici edici özelliklerinden yararlanılabileceği ise yakın tarihlerde tespit edilmiştir.  Bu alanda yapılan bilimsel çalışmalar vücudumuzdaki bor eksikliğinin birçok sağlık sorunlarına neden olduğunu bizlere göstermiştir.

Bu bağlamda eğer;

  • Kemik ve eklem romatizması, romatoid artrit, kireçlenme sorunlarından kaynaklı eklem ağrılarınız varsa,
  • Boyun, omuz, sırt, kulunç, bel ve diz ağrılarından muzdaripseniz,
  • Migren, baş ve siyatik ağrılarıyla uyanıyorsanız,
  • Ev kazalarına ve spor yaralanmalarına sık sık maruz kalıyorsanız,
  • Vücudunuzda kas spazmı ve kramplar oluşuyorsa,
  • Varis, menisküs ve tendon yırtıklarınız varsa,
  • Egzama, mantar, sivilce (akne) ile başınız dertteyse,
  • Ayaklarınız kokuyorsa,
  • Cildinizin genç kalmasını ve yaşlanmasını önlemek istiyorsanız,
  • Ve dahası yaşam kaliteniz için…

Konusunda uzman kişiler tarafından geliştirilen bor içerikli ürünleri kullanmalısınız.

Bor’un magnezyum ile birlikte alınması halinde vücuda olumlu etkisi üst seviyelerde gerçekleşmektedir. Etkileşimli olarak bor da magnezyum emilimi artırmaktadır. BorJel, bor konusunda Türkiye’nin öncüsü Doç. Dr. Mükerrem Şahin’in (Dr. Octa) bir Ar-Ge projesi neticesinde vücut fonksiyonlarımız açısından çok önemli işlevlere sahip “bor ve magnezyum” gibi eser elementleri ilk kez geleneksel tıbbın asırlardır tedavilerde deneyimlediği bitki ekstreleri ile bir araya getirerek hazırladığı, ağrı dindirici özelliğe sahip, jel formunda doğal bir karışımdır.

Kullanım Alanları:
Sağlıklı yaşamaya önem verenler ve yaşam kalitesini artırmak isteyenler için yukarıda belirtilen bor ve magnezyum eksikliğinden kaynaklı şikayetlere, tıbben tespit edilmiş iskelet – kas sistemi rahatsızlıklarına, cilt problemlerine ve bunların neden olduğu ağrılara karşı destek sağlamak amacıyla kullanılması tavsiye edilir. İçindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlar, ancak doktorlarına danışarak kullanabilirler.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“BorJEL” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…