Bor Jen El Temizleme Solüsyonu

20.00

İçerik:

Borjel kozmetik amaçlı geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan Kekik ,Defne , Karanfil  gibi 

bitki ekstreleri lavanta yağı ve Özel BOR bileşiği vardır.

Kullanımı: 

El Temizle Solüsyonu Borjen, yeterli miktarda ellere dökülerek dezenfekte yapılır. İstenen sıklıkta kullanıma uygundur. Düzenli kullanımda ellerin temiz ve nemli kalmasına yardımcı olur. 

20 damla suya katılarak gargara yapılabilir.Günde iki kez yapılmalıdır . Buruna da verilebilir. 

Üretim Tarihi : 04/2020

Adet:
Stok kodu: GELV201020201537091 Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Borla Gelen Hijyen: BORJEN

Bor; temizlik maddelerinden uzay teknolojisine kadar yayılan ve çok geniş bir alanda kullanılan bir madde olmasının yanısıra tıpta, antibakteryel ve dezenfektan olarak, antiseptiklerde, diş macunlarında, parfümlerde, şampuan ve lens solüsyonlarında kullanılmaktadır. Bor, ayrıca göz iltihaplanmalarında en iyi sterilizasyon gereci olarak kullanılmaktadır.

Bor, embriyogenez, kemik gelişimi, immün sistem ve psikomotor yetenekleri içeren birçok yaşamsal olayda da önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda bor bileşiklerinin bakteriostatik, bakterisidal, fungistatik, fungisidal ve antiviral etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

Diğer taraftan antiseptik, antibiyotik ve antifungal özelliği olan bor, doğal bir dezenfektan maddedir. Temizlik amaçlı kullanıldığında hem koku giderme hem derinlemesine temizleme özelliği yanında mantar ve küf oluşumuna karşı da kullanılmaktadır. Güçlü bir mikrop öldürücüdür.

Bor’un yaralarda iyileştirici ve antiseptik özellikte olduğu bilindiğinden geçmişte bor daha çok cilt mantarlarında ve egzamada iyileştirici olarak kullanılmıştır.

Bu bağlamda Dr. Octa tarafından özenle seçilmiş bitki ekstreleri (defne, kekik, karanfil, lavanta) ile antiviral özellikteki bir bor bileşiği bir araya getirilerek “Borjen” adıyla El Temizleme Solüsyonu olarak yeni bir karışım elde edilmiştir. Türkiye’nin ilk patentli borlu el dezenfektanı olan bu karışım, çocukların el ve vücut hijyeni için de güvenle kullanabilecek niteliktedir. İçeriği nedeniyle bu solüsyon ellerde kuruluk yapmaz, tahrişi engeller. Ayrıca ellerde yara varsa onların da iyileşmesini hızlandırır.

Bilindiği üzere dezenfekte, cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfektanlar, insan trafiğinden ve kalabalıktan kaynaklı olarak virüs ve bakteri gibi hastalığın oluşmasına neden olan organizmaların yok olması için çok önemlidir. Enfeksiyon ve hastalıkların yayılmasını önlemek için kişisel temizliğe ciddi özen gösterilmesi gerekir. Bu kapsamda ellerin sabunla yıkanması ve iyice temizlenmesi çok önemlidir. Ellerin yıkanması dışında umumi alanlarda bulunan kişilerin dezenfektanlarla temizliğinin sağlanması lüzumlu bir alışkanlık haline getirilmelidir. Dezenfektasyon işlemleri için yaygın olarak alkoller kullanılmaktadır. Ellerin temizliği içinde en sık ve en güvenli kullanılan alkol bazlı el dezenfektanlarıdır. Ancak bu tür dezenfektanları fazla kullanmak, hassas ve kuru cilde sahip olan kişilerin cildini tahrip/tahriş edebilmektedir. Ancak geliştirilen Borlu El Dezenfektanı ALKOL İÇERMEĞİNDEN cildin tahriş olmasını da önlemektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Bor Jen El Temizleme Solüsyonu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…