Altın Bor Damla

150.00

İçerik: 
Zerdeçal, reyhan, yosun, sarı kantaron ve kenevir özleriyle kolloidal altın ve bor bileşiği içerir.
Kullanım Şekli: 
Yatmadan önce 1 bardak suya 7-10 damla katılarak içilir.
ALKOL İÇERMEZ
Adet:
Marka: Stok kodu: SKU1000 Kategoriler:

Bor, vücudumuz için gerekli eser minerallerden biridir. Bu eser mineral kalsiyum, magnezyum ve fosfor seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. İnsan metabolizmasında kalsiyum, magnezyum ve fosfor dengesini ayarlayan bor; fosfor dengesini de optimum seviyeye getirerek kasların ve beyin fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar bor’un, beyin fonksiyonlarında ve zihinsel performansta etkili olabileceğini göstermektedir. Düzenli bor kullanımı, uzun ve kısa süreli belleği güçlendirir. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarını geliştirirken yaşlanmayı geciktirir.

Bor, güçlü bir beyin uyarıcısı olduğu gibi beyindeki elektriksel impulsları da normalleştirir. Bor, beyindeki alfa dalgalarının aktivasyonunu arttırır; teta dalgalarının aktivasyonunu ise azaltır.

Bor yetersizliği tiroid bezinin aşırı çalışmasına sebep olur ve çok aşırı hormon salgılar. Aşırı tiroid hormonu ise kemiklerdeki kalsiyumun çözülüp kana karışmasına neden olur. Damarların iç yüzeyinde biriken kalsiyum damarların sertleşip kireçlenmesine, kireçlenen damarlar da kalp krizi, beyin kanaması, unutkanlık, alzheimer, cinsel yetersizlik, karaciğer yağlanması, pankreas yağlanması (diyabet), görem zafiyeti ve kulak çınlaması gibi rahatsızlara sebep olur. Sinir hücrelerinde kalsiyum yoğunlaşması neden ile sinir sisteminde iletkenlik problemi doğar ve kişide algılama zafiyeti başlar ve zamanla nöropati ve ms gibi hastalıklar görülür.

Epifiz bezi kireçlenmesi, genellikle burada aşırı miktarda florür birikmesinden kaynaklanır. Özellikle epifiz bezi mıknatıs gibi florür emer. Epifiz (pineal) bezi kalsifikasyonu gerçekleştiğinde, genellikle ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. Epifiz bezi detoksunun vazgeçilmezi olan bor minerali, endokrin bezleri gibi istenmeyen yerlerden kalsiyumu çıkarır ve kemiğe “ait olduğu yere” geri gönderir. Böylece zihinde açılma, dikkat ve reflekslerde artma, bilişsel performans, yoğunlaşma, yeni öğrenilen bilgilerin öğrenilmesi ve korunması, gece rahat uyuma gibi birçok faydası bulunur.

Zaman geçtikçe araştırmacılar, bor’un daha fazla sağlık yararlarını keşfediyorlar. Bor, depresyon, stres, hafıza güçlüğü ve bilişsel bozukluk gibi birçok beyin hastalığının tedavisinde çok önemlidir. Bunlardan birisi de beyin kanserinin iyileştirilmesi tedavisinde etkin olarak kullanılan Bor Nötron Yakalama Terapisi (BNCT)’dir. Ayrıca bor, merkezi sinir hastalıkları yanında yaşlılığa bağlı demans (bunama), alzheimer gibi durumlar için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunda son zamanlarda ölen alzheimer hastalarının beyinleri üzerinde yapılan araştırmalarda hastaların beyninde yüksek  oranda alüminyum tespit edilmesinin etkisi büyüktür. Alüminyum bor ile antagonisttir, yani ikisi bir arada  bulunmaz. Günümüzde hemen herşeyde alüminyum kullanıldığından fazla miktardaki alüminyum beyindeki bor’u dışlayarak dışarı atar ve bu da birçok hastalığa neden olur. Tıp dünyasında artık alüminyum’un ciddi zararlı olduğu ve hatta alzheimer hastalığını tetiklediği kabul edilmektedir.

Diğer taraftan bilimsel araştırmalar altın’ın insan beyni için faydalı olduğunu göstermektedir. Nano altın, beyni ve sinir sistemini etkileyen dejeneratif hastalıklarla mücadele etmek için kullanılmaktadır. Kolloidal altın vücudumuzun hücreleri için doğal uyarıcı olarak davranır. Böylece beyindeki sinir hücreleri arasındaki elektrik sinyallerinin iletimi artar ve zihinsel uyanıklığı ve konsantrasyonu artırır. Kolloidal altın, beynin sağlıklı bir şekilde çalışması için konsantrasyon eksikliği ve hafıza kaybı gibi sorunlarla karşılaşanlara faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Bizler de Dr. Octa olarak bor’un ve altın’ın beyin ve sinir sistemine olumlu etkilerinden hareketle, altın suyu ve şifalı bitkilerden “altın-BOR Damla” diye yeni bir bor karşımı hazırladık. Kolloidal, maddenin atomdan sonra en küçük ikinci birimini belirtir. Aynı zamanda bir maddenin orijinal özelliklerini kaybetmeden parçalanabileceği mümkün olan en küçük biçimdir. Kan ve lenf, kolloid boyutlardadır. Kolloidal parçacıklar vücudumuzda en uzak ve en küçük yerlere nüfuz edebilirler. Böylelikte etki, tüm vücuda olacaktır.

Kullanım Alanları:

altın-BOR Damla, sıvı diyet bor takviyesi olup bor ve kolloidal altın suyunun genel faydalarından yararlanmak isteyenler ile beyin ve merkezi sinir sistemi rahatsızlıkları bulunanların doktorlarına danışarak tıbbi tedavilerine destek sağlamak amacıyla kullanmaları önerilir. Özellikle de bir şekilde alüminyum ve florür alımına maruz kalan herkese tavsiye edilir.

 

Kullanım Şekli: 60 günlük kür. Her gün -tercihen- yatmadan önce 1 bardak suya 7-8 damla katılarak tüketilir. Günlük kullanım 10 damlayı geçmemelidir. Fazla değil, düzenli olarak kullanmak esastır. İçmeden önce ve içtikten sonra en az 30 dakika birşey yenilmemelidir. Oda sıcaklığında muhafaza edilmeli, buzdolabına konmamalıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Altın Bor Damla” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir